Örümcek Ağı MI? Endoskopik Orta Yüz Germe Ameliyatı Mı?

endoskopik-yuz-genclestirme-nazim-cerkes

 

Günümüzde çok moda bir uygulama örümcek ağı ile cilt gençleştirme. Bu yöntem üzerine çok konuşuluyor olmasına rağmen hiçbir etkinliği olmadığını belirtebiliriz. İşlem cildin sadece üst yüzeyini kaldırdığı ve alttaki yumuşak dokulara işlem yapılmadığı için uygulama sonrası birkaç ay içinde hastalar eski hallerine geri dönmektedir. Düşük elmacık kemiklerinin kaldırılması, burun kenarından dudak kenarına doğru inen nazolabial kıvrımın giderilmesi için Endoskopik Orta Yüz Germe ameliyatı çok daha etkin bir sonuç vermektedir

En Başarılı Yüz Gençleştirme Ameliyatları

Bütün estetik operasyonlarda olduğu gibi yüz germe (gençleştirme) ameliyatlarında en başarılı sonuç, ameliyat olduğu fark edilmeyen doğal görünüm elde edilmesidir. En doğal sonuçlar, yüzün değişik bölümlerindeki yaşlanma etkilerini bir harmoni içinde düzelten operasyonlar sayesinde elde edilir.

Yüz Gençleştirme Ameliyatlarında En Çok Yapılan Hatalar

Önceki yıllarda yüz germe ameliyatlarında sık yapılan hatalardan biri yüzün belli bir bölümündeki dokuların aşırı gerilmesi ve fazla miktarda deri çıkartılması idi. Oysaki günümüzde yüz germe ameliyatları deriye yönelik bir germe ameliyatı olmaktan çok, sarkmış cilt altı dokularının dikişlerle orijinal yerlerine asılması ve yüz derisindeki fazlalığın bir gerginlik olmaksızın çıkartılması prensibine dayanmaktadır. Yüzün bir ya da birden fazla bölümünün aşırı gerilmesi ya da daha gergin bir yüz elde etmek düşüncesiyle yapılacak fazla deri çıkartmaları hiç de hoş olmayan maskemsi yüz görüntülerine sebep olabilmektedir.

Kısa kesilerle yapılan ameliyatlar ve Endoskopik cerrahi

Bugün yapılan yüz germe ameliyatlarında boyun bölgesinde çok fazla deri sarkması olan hastalar dışında eskiden olduğu gibi uzun kesiler yapmak gerekmemektedir. Pek çok hastada kulak önünden yapılan birkaç santimetrelik kesi ile tüm yüz ve boyun bölgesindeki sarkmalar düzeltilip gevşekliklerin giderilebilmesi mümkün olmaktadır.

Estetik Cerrahide Günümüzdeki 21. Yüzyılın En Önemli Gelişmesi:

Endoskopik Cerrahi Tekniklerin Yüz Gençleştirme Ameliyatlarında Kullanılması

Alın ve orta yüz bölümlerindeki sarkmaların düzeltilmesi için ise endoskopik yöntemler tercih edilmekte ve bu teknik sayesinde yüzde görünür hiçbir kesi yapılmadan alındaki kırışıklıklar, kaşlardaki düşüklük, orta yüzde oluşan deri gevşekliği ve sarkıklıklar düzeltilebilmektedir. Endoskopik yüz gençleştirme ameliyatları saçlı deri içinde yapılan 2’şer santimetrelik iki ila üç kesiden girilerek gerçekleştirilir. Optik kameralar sayesinde deri altında yapılan girişimlerin bir monitöre aktarılmasıyla cerrah tüm ameliyatı kapalı alanda hiçbir kanama olmadan gerçekleştirebilmesi mümkün olmaktadır.

Operasyon sırasında deride büyük kesiler yapılmadığından ameliyat sonrası iyileşme süreci de çok kısa olmakta; hastalar aynı gün hastaneden taburcu oldukları gibi 1 hafta gibi bir süre geçtikten sonra normal yaşantılarına dönebilmektedir.

Comments are closed.