Turistler Saç Transplantasyonu Cerrahisi İçin Türkiye’yi Ziyaret Ediyor

Sadece saç nakli transplantasyonu değil; ful vücut kozmetik cerrahi tedavisi için de turistler Türkiye’yi tercih ediyor Seyahat basını 15,000 hastanın saç transplantasyonu için Türkiye’yi ziyaret ettiğini açıklıyor. Türkiye’ye daha çok medikal uygulamalar için Sudi Arabistan, Kuveyt, İtalya ve Yunanistan gibi ülkelerden ziyarete geliyorlar. Arap hastalar arasında en popüler tedavi saç, sakal ve bıyık nakli cerrahi işlemidir. Diğer ülkelerde yaşayan Türk nüfusu İstanbul için maksimum yüksek kalitede minimum bütçede medikal tedavi yapıldığından bahsediyor. Bu nedenle Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri istanbul’a medikal tur düzenlemekte. Invazif ve invasif olmayan yani ameliyatlı ve ameliyatsız kozmetik estetik cerrahi işlemler için Arap ve Avrupa hastaları İstanbul’u haftada bir medikal tedavi için ziyaret ediyor. İstirata gerek duyulan kozmetik cerrahi işlemler için bir kaç gün yüksek kalitedeki hastanelerde dinlenip ardından şehrin tadına çıkarmaya zaman ayırma fırsatları olabiliyor.

35 yaşlardaki Amerikalı Erkeklerin 3’te 2’si saç kaybı tecrübesine sahip:

Rusya’da 16,5 Milyon Erkeksactransplantasyonu
Almanya’da 10 Milyon Erkek
İngiltere de 6,5 Milyon Erkek
Brezilya’da 23,9 Milyon Erkek
Hindistan’da 158 Milyon Erkek
Ortadoğu’da 24,4 Milyon Erkek
İtalyada 7,5 Milyon Erkek

*50li yaşlardaki erkeklerin %85’i azımsanmayacak kadar fazla saçlarında incelme görülüyor,
*Erkeklerin yaklaşık %25’i henüz daha 21 yaşına gelmeden saçsızlıktan yakınıyorlar.
*Sosyal inanışın aksine saçsızlıktan dolayı muzdarip olan erkekler bu durumdan dolayı mutsuz olurken değiştirmek için hiç bir çaba sarfetmiyorlar.
*Yüksek teknolojik uygulamalar sayesinde diğer uygulamalara göre daha az acı hissederek gündelik yaşama adaptasyon süreci yaşamadan her boyutta saçlarını kullanabilecekleri saçın verici alanında iz kalmadan konforu yakayabiliyorlar.

                                              Türkiye de Medikal Turizm Alanındaki Bazı Gerçekler
                                       Türkiye medikal turizm alanında dünya çapında en çok ziyaret edilen ilk 5 ülke.

Türkiye Sağlık BakIstanbul-TurkeyCosmedClinicanlığı verilerine göre 2012‘de 270,000 2015’te 500,000 2023’te de 20 Milyon medikal turist geleceği bekleniyor. 2008 tarihinde 74,093 hasta Türkiye’yi ziyaret ederken 2009’da 91,952 2014’te ise 109,678 kişinin ziyaret edildiği kayıt altına alınıyor. Son 3 yılda medikal tedavi için Türkiye’yi ziyaret eden toplam sayısı 275,723. Son 10 yılda 94 farklı ülkeden hasta Türkiye’yi ziyaret etti.

Cosmed Estetik Plastik Cerrahi Klinik Kurucusu Prof Dr Nazım Çerkeş “5 yıl öncesine dek otomatikleştirilmiş makineler ve teknolojiler sayesinde hergün yaşamımızın bu denli etkileneceğini hayal bile edemezdik, hastalarımızı yüksek teknolojiye sahip cerrahi metodları ile operasyon yapıyoruz” diyor. Hastalarımızı Foliküler ünitenin tek tek çıkarılması işlemi yani geliştirilmiş FUE metodu gibi yüksek teknolojiyi kullanarak hastalarımızı tedavi ediyoruz. Saç nakli transplantasyonu komplike bir işlemdir. Bu nedenle konusunda uzman olan doktorlar tarafından yapılması gerekiyor. Doğru doktoru ve tekniği seçerken öncelikle aklınızdaki her sorunun yanıtsız kalmamasına özen göstermenizi ve doğru kanallar aracılığıyla araştırma yapmanızı öneriyoruz.

 

 

Comments are closed.