Soğuk Lipoliz İle Bölgesel Zayıflama

CoolSculptingSoğuklipoliz

Plastik cerrahlara en çok yöneltilen soruların başında, zayıflamaya yönelik konular gelmektedir. Akdeniz bölgesi insanlarında. özellike karın, basen, bacakların kilo almaya eğilimli olduğunu bu nedenle de bölgesel incelmeye yönelik konuların her zaman merak uyandırdığını söyleyebilirim. Spor yapmak, sağlıklı beslenmek, bol su içmek fit bir vücut için olmazsa olmaz kurallar ancak yine de vücut şekline bağlı olarak, belli bölglerde toplanmış yağların giderilmesinde, diyet egzersiz gibi yöntemler bazen yetersiz kalabiliyor. Çok zayıf bir kişinin karın bölgesinde ya da basenlerinde bölgesel yağ toplanmalarının olması gibi.Estetik cerrahlar olarak biz genellikle lokal olarak toplanmış yağların giderilmesi için, liposuction yöntemi ile yağ alma ameliyatının uygun olabileceğini vurguluyoruz. Liposuction ameliyatında, cilt altına kanül adı verilen enjektöre benzeyen ince borularla girilmekte ve yağlar vakumlanarak alınmaktadır. Bu işlem . Hastalar genellikle hastaneden aynı gün taburcu olmakta ya da istenirse 1 gece hastanede kalmaktadır. 1 hafta sonra normal yaşantılarına dönebilmektedir. Operasyon sonrası oluşan morluklar 4-5 gün içinde geçmekte, ödemin geçerek şişliklerin kaybolması 2-3 ay gibi bir zaman almaktadır.

Bölgesel zayıflama cihazları etkili midir?
Bölgesel incelme isteyen ancak cerrahi müdahale tercih etmeyen, anestezi almak istemeyen kişiler için, siplerine dayalı teknolojik cihazlar mevcut. Ameliyatsız bölgesel zayıflama cihazları ile uygulama yaptırmak isteyenlerin mutlaka cihazın etkinliğinin çok sayıda kişi üzerinde uygulanarak kanıtlanmış olmasına ve vücuda bir zarar vermediği konusunda da FDA tarafından belgelendirilmiş olmasına dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz. Yurt dışında katıldığım kongrelerde de gözlemlediğim ve üzerinde yazılmış bilimsel makaleleri incelediğim kadarıyla günümüzde plastik cerrahların etkinliği ve güvenilirliği konusunda hemfikir olduğu birkaç cihaz mevcut. Bunların başında soğuk lipoliz esasına dayanan cihazların olduğunu söyleyebilirim.

Soğuk yağların erimesine yardımcı oluyor.
Soğuk iklimlerde yaşayan insanların zayıf olduğunu görüyoruz. Bununla beraber çok dondurma yiyen çocukların yanaklarında yağ dokusunun azaldığı raslantı sonucu fark edilmiş. Ve bunun üzerine başlayan araştırma geliştirm e çalışmaları sonucunda vücutta yağ hücrelerinin ısılarını birkaç derece düşürmek suretiyle yağ hücrelerinin canlılığını kaybettiği ve metabolizma aracılığı ile vücuttan atıldığı ispatlanmıştır. Vücuttaki bu prosesten yola çıkarak soğuk lipoliz cihazları geliştirilmiştir. Herhangi bir iyileşme süreci gerekmeden aynı gün işine ve sosyal hayatı-na geri dönebilmektedir. Bu özellik sayesinde cerrahi müdahale tercih etmeyen kişiler için bölgesel zayıflama yöntemi sunulmaktadır.Uygulama yapıldıktan sonra etkisi 2-3 hafta içinde yavaş yavaş görülmekte ve nihai sonuç 3 ay gibi bir süre içinde elde edilmektedir.

Comments are closed.