PRP İLE SAÇ TEDAVİSİ

platelet_rich_plasma_0-largeDoku yenilenmesi tekniği ile gerçekleştirilen P.R.P (Platelet Rich Plasma) ile saç tedavisi, zayıflamış saç köklerinin canlanmasına ve saç dökülmesinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Eritrosit dediğimiz  kana kırmızı rengini veren  ve oksijen taşıyan alvuyarlar; vücut savunmasında görev yapan akyuvarlar lökosit; kan pıhtılaşmasında görev alan plateletler trombosit (kan pulcukları) kan hücrelerinin bütününü oluşturmaktadır.

Saç sorunu olan hastadan  8cc kadar alınan kan, laboratuar ortamında ayrıştırılmaktadır. Bu ayrıştırma ile kırmızı kan elde edilmektedir. Bu kırmızı kandaki akvuyarların, trombositlerin, pıhtılaşma faktörlerinin ve kök hücrelerinin göçünü ve çoğalmasını tetikleyen aktif  PGFlerin (büyüme faktörlPRPeri) özel bir işlemden geçirilmesi ile P.R.P tedavisi için elde edilen solüsyon karışımı hazırlanmaktadır. Bu tekniğin en önemli avantajı alerji riskinin olmamasıdır. Bunun nedeni ise kişinin kendi kanından elde ettiği solüsyonun uygulanmasıdır. P.R.P solüsyonunun en önemli yararlarından diğeri ise geliştirilmiş FUE tekniğinin de saç kökü nakli esnasında saç köklerinin canlılığını uzun süre korumasıdır.

PRP tedavisinde bu işlem 30 dakika sürmektedir. İşlem sonrasında normal hayata adaptasyon süreci yaşamayan hastanın, üç ay boyunca ayda bir kez olmak üzere tedaviye devam etmesi gerekmektedir.

Comments are closed.