Yüz Estetiği Yüz Germe Ameliyatı Ameliyatsız Yöntemler Thermage

Genç ve Canlı Bakışlar İçin Gözkapağı Estetiği

yuz-germe-gozkapagi-estetigi

Göz çevresi, cildimizin en hassas olduğu bölgedir. Yaşa ve yerçekimi etkisine bağlı olarak göz kapaklarında düşüklük, deride gevşeklik, göz altlarında torbalanmalar ve koyu renk halkalar ortaya çıkmaktadır. Meydana gelen bu deformiteler, kişide yorgun bir ifade oluşturmaktadır.Estetik cerrahinin en gelişmiş teknikleri, göz çevresini gençleştirme yüze canlı bakışlar kazandırma yönünde etkin çözümler sunmaktadır.
Üst Gözkapağı Estetiği:Cildin sıkılığını kaybetmesi nedeniyle üst göz kapaklarında gevşeklik meydana gelir. Buna bağlı olarak da gözkapakları düşer, bazı kişilerde görüşü bozacak derecede deformasyon oluşur. Lokal anestezi altında yapılabilen 45 dakikalık cerrahi bir operasyonla gevşekliğe sebebiyet veren derinin çıkartılması mümkündür. İyileşme süreci hızlı ve ağrısız olan üst gözkapağı estetiği ameliyatı sonrası 10 gün içinde makyaj yapıp normal hayata dönecek biçimde iyileşme sağlanmaktadır.
Alt Gözkapağı Estetiği ve Yağ Enjeksiyonu:Alt gözkapaklarında ise yine cildin elastikiyetini kaybetmesi, göz yuvarlağını koruyan yağ yastıkçıklarının fıtıklaşması ile göz altında torbalanmalar görülmektedir.Deri gevşekliğinin giderlimesi için kirpiğin hemen altından yapılan bir kesi ile ince bir şerit şeklinde deri çıkartılmaktadır. Böylece göz altındaki derinin gergin görünmesi sağlanmaktadır.Göz altı torbalarının giderilmesi için mevcut yağ dokularının göz altındaki oluğa yerleştirilmesi, yeteri kadar yağ dokusu yok ise liposuction yöntemi ile alınan vücut yağlarının o bölgeye transfer edilmesi mümkündür. Bu yöntem aynı zamanda göz altındaki koyu renk halkaların da giderilmesini de sağlamaktadır.

 


Tamamen İzsiz Yüz Gençleştirme ve Yüz Biçimlendirme Ameliyatları

endoskopik-yuz-germe-ameliyatlari

Kaş Kaldırma, Alın Germe, Orta Yüz Germe:
Yerçekimi etkisiyle kaşlar ve elmacık kemikleri üzerindeki yumuşak dokular, aşağı doğru sarkmaktadır. Ancak endoskopik cerrahi tekniği ile ciltte görünür hiçbir kesi izi bırakmadan, kaşlar kaldırılmakta, alın gerginleştirilmekte ve elmacık kemikleri üzerindeki dokular orijinal yerlerine getirilebilmektedir. Yapılan tüm işlemler saçlı deri içindeki kesiden gerçekleştirilmektedir. 10 gün gibi bir süre içinde morluklar geçerek kişi normal yaşantısına dönebilecek şekilde iyileşme sağlanmaktadır.
Endoskopik cerrahi yöntemiyle yapılan yüz operasyonları gençleştirme girişimlerinin yanısıra yüze estetik biçim verme gibi nedenlerle 30’lu yaşlardan itibaren uygulanmaktadır.

 


Yüz Germe Ameliyatlarında En Çarpcı Sonuçlar

yuz-germe-boyun-germe-ameliyati

Yılların yüzümüzde oluşturduğu en belirgin deformitelerden biri çene altında gıdı tabir edilen bölgede oluşan sarkmalar ve yüz ovalinin bozulmasıdır. Özellikle kilolu kişilerde ve yağlı bir cilt yapısına sahip kişilerde bu deformasyonlar daha erken yaşlarda görülmektedir. Yüz ve boyun germe ameliyatı, kulak yanında yapılan bir kesi ile gerçekleştirilmekte ve sarkıklığa sebebiyet veren deri çıkartılarak çene altında ideal bir açı oluşturulmaktadır.
Yüz ve boyun germe ameliyatlarından sonra kişi 15 gün içinde normal hayata dönebilmektedir. Özellikle 50 yaş üzeri kişilerin ihtiyaç duyduğu bir operasyondur.

 


Yüz ve Vücut Bölgelerine Yağ Enjeksiyonu

yag-enjeksiyonu

Birçok kişi fazla kilolarından şikayetçi olmakla birlikte yüz bölgesindeki yağ dokuları cildimizin daha gergin genç görünümünü sağlamaktadır. Bu nedenle kırışıklıkların giderilmesi için çizgilerin altı, göz altı torbalarının kamufle edilmesi ve göz altı koyu renk halkaların giderilmesi için göz altlarına yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Liposuction yöntemi ile karın, basen bölgesinden alınan yağlar ameliyathane ortamında bir işlemden geçirildikten sonra yüz bölgesinde ihtiyaç duyulan bölgelere transfer edilmektedir.
Yağ enjeksiyonu yöntemi, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, dudakların dolgunlaştırılması, çene ucunun uzatılması gibi yüz şekillendirme işlemlerinde de kullanılmaktadır.

YÜZ GERME VE YÜZ GENÇLEŞTİRME AMELİYATLARI


AMELİYATSIZ YÜZ GERME YÖNTEMİ

Thermage (Termaj)

marka-thermage

RADYO DALGALARI İLE AMELİYATSIZ YÜZ GENÇLEŞTİRME

resim-thermage

Thermage tedavisi nedir?

Thermage tedavisi, güvenli, yan etkisiz, dinlenme gerektirmeyen, tek seanslık kozmetik bir uygulama olup yüz derisinin sıkılaşmasını, şekillenmesini ve yenilenmesini sağlayarak daha genç bir görünüm yaratmaktadır. Uygulama, uzman doktor muayenehanesinde yapılan FDA (Food and Drug Administration – Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) tarafından onaylı bir tedavi yöntemidir.

Mevcut kolajenleri sıkıştırarak yeni kolajen yapımını sağlayan kapasitif radyofrekans teknolojisini kendine özgü bir formda kullanan ThermaCool sistemi ile uygulanmaktadır.

İlk sonuçlar hemen görülebileceği gibi iyileşme altı ay süresince devam etmektedir. Thermage uygulaması çabuk ve kolay bir işlemdir ve günlük aktiviteyi etkilemez. Lazerlerle yüz gençleştirme işlemlerinin tersine, esmerlerde de güvenle uygulanabilmektedir.

 

Thermage tedavisi nasıl bir etki sağlar?

Uygulama, deri yüzeyi, soğutucu bir sprey ile korunurken, deri ve altındaki dokuda bulunan dip kolajen liflere ısı verilerek yapılmaktadır. Tedavi ThermaCool cihazı ile gerçekleştirilir. Elle kullanılan bir cihaza takılan ThermaTip™ hafifçe deriye temas ederek zararsız CRF enerjisini derinin altına gönderir. Bu ısıtma işlemi derinin altındaki yapıların ani olarak sıkılaşmasını sağlamakta; zamanla, yeni ve düzgün kolajenler meydana getirerek deriyi sıkılaştırıp yüz şeklini yenilemektedir.

 

resim-thermage-3

 

Thermage uygulaması ne kadar sürer?

Thermage uygulaması, uzman doktor tarafından yapılan, tamamıyla zararsız ve güvenli bir tedavidir. İşlem süresi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 20 dakika ile 2 saat arasında değişmektedir.

 

Kaç seans gerekir?

Dört veya daha fazla seans gerektiren bir çok lazer uygulamalarının aksine, tek bir Thermage uygulaması genellikle yeterli olmaktadır. Seans sayısı ve hasta için gereken doğru tedavi yöntemi, hastanın ihtiyaçlarına ve istekleri doğrultusunda doktor tarafından belirlenmektedir.

 

Sonuçlar ne zaman görülür.

İlk sonuçlar hemen görülebilir ve zamanla gelişecektir. Ölçülebilir sıkılaşma ve şekillenme gelişmesi tek bir seans sonrasındaki iki ile altı ay arasında giderek artan bir şekilde görülmektedir.

 

resim-thermage-2

 

Thermage tedavisi yüzün nerelerine uygulanır?

Periorbital bölge: alın ve göz çevresi bölgesi

Orta/Alt yüz: yanaklar, ağız çevresi, çene ve çene altı dahil

Alt yüz/çene altı: ağız çevresi, çene ve çene altı dahil

Tüm yüz: alın bölgesi ve orta/alt yüz bölgesi dahil

 

Thermage uygulaması nasıl bir his verir?

ThermaTip cihazının her dokunuşunda, CRF enerjisi deri altındaki dokulara erişirken hasta kısa ve derin bir ısı hisseder. Bu derin ısı hissi, kolajenin sıkılaşmak için gereken sıcaklığa geldiğinin bir işaretidir. Deriyi korumak ve uygulamayı daha rahat yapabilmek için her CRF enerjisi uygulamasının öncesi, sonrası ve esnasında deri yüzeyi soğutulur.

Hastanın ısı hissi hakkındaki vereceği bilgi doktora rahat bir uygulama ile maksimum sonuç arasındaki dengeyi kurmada yardımcı olacaktır. Doktor hassasiyeti azaltmak için tedavi öncesinde hafif ağrı medikasyonu önerebilir.

 

Öncesi ve sonrasında yapılması gereken herhangi bir işlem var mıdır?

Hayır. Cerrahinin tersine, aç kalmak veya kan vermek gibi ön hazırlık gerektirmez. Kişi tedavi sonrası hemen normal aktivitesine dönebilmektedir ve tedavi sonrası özel bir bakım gerekmemektedir. Bazı hastalarda geçici kızarıklıklar veya küçük şişlikler ortaya çıkabilir ve genellikle 24 saat içinde geçer. İyi bir cilt bakımı ve güneşten korunmayı normal cilt bakımına eklenmesi tavsiye edilebilir. Tedavinin tek belirgin izi daha yumuşak, genç ve sağlıklı bir deridir.

 

Thermage uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Thermage uygulaması derhal etkisini gösterip var olan kolajeni sıkılaştırıp altı ay içersinde yeni kolajen yapımını başlatır. Uzman doktorların henüz yayınlanmamış raporlarına göre sonuçların yıllarca etkili olduğu ve bunun hastanın doğal yaşlanma hızına bağlı olduğu bildirilmiştir.

 

Thermage uygulaması güvenli midir?

Thermage uygulaması mükemmel bir güvenlik kaydına sahiptir. Dünya çapında tahmini 190,000 kadar tedavi görmüş hasta içinde bildirilen yan etki sayısı yüzde 0.4 ten azdır. En fazla bildirilen yan etkiler şişme, kızarma, kabarma ve su toplama şeklindedir. Bu yan etkiler bir kaç gün veya hafta içinde kaybolmuşlardır.

Radyofrekans teknolojisini günümüzde yalnızca Thermage mı kullanıyor?

Radyofrekans enerjisini kullanan başka teknolojiler de olmasına rağmen, deri ve derialtı dokularını sıkılaştırıp şekillendirmeye yetecek kadar dip ısı iletimini yalnızca Thermage’a ait kapasitif radyofrekans teknolojisi üretebilmektedir. Ayrıca, Thermage, beş yada daha fazla seans gerektiren diğer teknolojilere göre, sadece bir seansta sonuç alabilmektedir.

 

Radyofrekans teknolojisini günümüzde yalnızca Thermage mı kullanıyor?

Radyofrekans enerjisini kullanan başka teknolojiler de olmasına rağmen, deri ve derialtı dokularını sıkılaştırıp şekillendirmeye yetecek kadar dip ısı iletimini yalnızca Thermaj ait kapasitif radyofrekans teknolojisi üretebilmektedir. Ayrıca, Termaj, beş yada daha fazla seans gerektiren diğer teknolojilere göre, sadece bir seansta sonuç alabilmektedir.

 

 

cosmed@cosmed-clinic.com

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.