burun estetiği   burun estetik   estetik cerrahi   estetik ameliyatlar

Burun Estetiği Estetik Plastik Cerrahi Doç. Dr. Nazım ÇERKEŞ

Doçent Doktor Nazım ÇERKEŞ Burun Estetiği Rinoplasti Estetik Cerrahi Ameliyatlar Ameliyatsız Estetik Tedaviler
English        Deutsch Plastik Cerrahi Ameliyatlar Öncesi Sonrası Resimleri Plastik Cerrahi Ameliyatlarda Fiyatı Belirleyen Faktörler E-posta ile Fotoğraf Üzerinden Değerlendirme İletişim Bilgileri
Yüz estetiği ameliyatları
Burun Estetiği Rinoplasti
Septum Deviasyonu
Gözkapağı Estetiği
Endoskopik Kaş Kaldırma
Endoskopik Alın Germe
Endoskopik Ortayüz Germe
Yüz Boyun Germe
Çene İmplantları
Elmacık Kemiği İmplantları
Dudak Estetiği
 
Vücut estetiği ameliyatları
Meme Büyütme
Meme Dikleştirme
Meme Küçültme
Meme Rekonstrüksiyonu
Jinekomasti
Liposuction (Yağ Alma)
Karın Germe
Kol Germe
Bacak Germe
Baldır İmplantları
 
Ameliyatsız Estetik Tedavi Yöntemleri

THERMAGE RADYO DALGALARI İLE AMELİYATSIZ YÜZ GENÇLEŞTİRME HAKKINDA EN ÇOK MERAK EDİLENLER

Thermage tedavisi nedir?

Thermage tedavisi, güvenli, yan etkisiz, dinlenme gerektirmeyen, tek seanslık kozmetik bir uygulama olup yüz derisinin sıkılaşmasını, şekillenmesini ve yenilenmesini sağlayarak daha genç bir görünüm yaratmaktadır. Uygulama, uzman doktor muayenehanesinde yapılan FDA (Food and Drug Administration - Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) tarafından onaylı bir tedavi yöntemidir.

Mevcut kolajenleri sıkıştırarak yeni kolajen yapımını sağlayan kapasitif radyofrekans teknolojisini kendine özgü bir formda kullanan ThermaCool sistemi ile uygulanmaktadır.

İlk sonuçlar hemen görülebileceği gibi iyileşme altı ay süresince devam etmektedir. Thermage uygulaması çabuk ve kolay bir işlemdir ve günlük aktiviteyi etkilemez. Lazerlerle yüz gençleştirme işlemlerinin tersine, esmerlerde de güvenle uygulanabilmektedir.  

 

Thermage tedavisi nasıl bir etki sağlar?

Uygulama, deri yüzeyi, soğutucu bir sprey ile korunurken, deri ve altındaki dokuda bulunan dip kolajen liflere ısı verilerek yapılmaktadır. Tedavi ThermaCool cihazı ile gerçekleştirilir. Elle kullanılan bir cihaza takılan ThermaTip™ hafifçe deriye temas ederek zararsız CRF enerjisini derinin altına gönderir. Bu ısıtma işlemi derinin altındaki yapıların ani olarak sıkılaşmasını sağlamakta; zamanla, yeni ve düzgün kolajenler meydana getirerek deriyi sıkılaştırıp yüz şeklini yenilemektedir.

 

Thermage uygulaması ne kadar sürer?

Thermage uygulaması, uzman doktor tarafından yapılan, tamamıyla zararsız ve güvenli bir tedavidir. İşlem süresi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 20 dakika ile 2 saat arasında değişmektedir.

 

Kaç seans gerekir?

Dört veya daha fazla seans gerektiren bir çok lazer uygulamalarının aksine, tek bir Thermage uygulaması genellikle yeterli olmaktadır. Seans sayısı ve hasta için gereken doğru tedavi yöntemi, hastanın ihtiyaçlarına ve istekleri doğrultusunda doktor tarafından belirlenmektedir. 

 

Sonuçlar ne zaman görülür.

İlk sonuçlar hemen görülebilir ve zamanla gelişecektir. Ölçülebilir sıkılaşma ve şekillenme gelişmesi tek bir seans sonrasındaki iki ile altı ay arasında giderek artan bir şekilde görülmektedir.

 

Thermage tedavisi yüzün nerelerine uygulanır?

Periorbital bölge: alın ve göz çevresi bölgesi

Orta/Alt yüz: yanaklar, ağız çevresi, çene ve çene altı dahil

Alt yüz/çene altı: ağız çevresi, çene ve çene altı dahil

Tüm yüz: alın bölgesi ve orta/alt yüz bölgesi dahil

 

Thermage uygulaması nasıl bir his verir?

ThermaTip cihazının her dokunuşunda, CRF enerjisi deri altındaki dokulara erişirken hasta kısa ve derin bir ısı hisseder. Bu derin ısı hissi, kolajenin sıkılaşmak için gereken sıcaklığa geldiğinin bir işaretidir. Deriyi korumak ve uygulamayı daha rahat yapabilmek için her CRF enerjisi uygulamasının öncesi, sonrası ve esnasında deri yüzeyi soğutulur.

Hastanın ısı hissi hakkındaki vereceği bilgi doktora rahat bir uygulama ile maksimum sonuç arasındaki dengeyi kurmada yardımcı olacaktır. Doktor hassasiyeti azaltmak için tedavi öncesinde hafif ağrı medikasyonu önerebilir.

 

Öncesi ve sonrasında yapılması gereken herhangi bir işlem var mıdır?

Hayır. Cerrahinin tersine, aç kalmak veya kan vermek gibi ön hazırlık gerektirmez. Kişi tedavi sonrası hemen normal aktivitesine dönebilmektedir ve tedavi sonrası özel bir bakım gerekmemektedir. Bazı hastalarda geçici kızarıklıklar veya küçük şişlikler ortaya çıkabilir ve genellikle 24 saat içinde geçer. İyi bir cilt bakımı ve güneşten korunmayı normal cilt bakımına eklenmesi tavsiye edilebilir. Tedavinin tek belirgin izi daha yumuşak, genç ve sağlıklı bir deridir.

 

Thermage uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Thermage uygulaması derhal etkisini gösterip var olan kolajeni sıkılaştırıp altı ay içersinde yeni kolajen yapımını başlatır. Uzman doktorların henüz yayınlanmamış raporlarına göre sonuçların yıllarca etkili olduğu ve bunun hastanın doğal yaşlanma hızına bağlı olduğu bildirilmiştir.

 

Thermage uygulaması güvenli midir?

Thermage uygulaması mükemmel bir güvenlik kaydına sahiptir. Dünya çapında tahmini 190,000 kadar tedavi görmüş hasta içinde bildirilen yan etki sayısı yüzde 0.4 ten azdır. En fazla bildirilen yan etkiler şişme, kızarma, kabarma ve su toplama şeklindedir. Bu yan etkiler bir kaç gün veya hafta içinde kaybolmuşlardır.  

Radyofrekans teknolojisini günümüzde yalnızca Thermage mı kullanıyor?

Radyofrekans enerjisini kullanan başka teknolojiler de olmasına rağmen, deri ve derialtı dokularını sıkılaştırıp şekillendirmeye yetecek kadar dip ısı iletimini yalnızca Thermage'a ait kapasitif radyofrekans teknolojisi üretebilmektedir. Ayrıca, Thermage, beş yada daha fazla seans gerektiren diğer teknolojilere göre, sadece bir seansta sonuç alabilmektedir.

  

Radyofrekans teknolojisini günümüzde yalnızca Thermage mı kullanıyor?

Radyofrekans enerjisini kullanan başka teknolojiler de olmasına rağmen, deri ve derialtı dokularını sıkılaştırıp şekillendirmeye yetecek kadar dip ısı iletimini yalnızca Thermaj ait kapasitif radyofrekans teknolojisi üretebilmektedir. Ayrıca, Termaj, beş yada daha fazla seans gerektiren diğer teknolojilere göre, sadece bir seansta sonuç alabilmektedir.  

cosmed@cosmed-clinic.com

 

COSMED ESTETİK PLASTİK CERRAHİ MERKEZİ

Yeni Sülün Sokak No:17 3. Levent İstanbul  |  Tel: 0212 283 9181 - 283 3898  |  KROKİ

cosmed@cosmed-clinic.com

Site Haritası

ANA SAYFA