Molly Sims ve Coolsculpting

Molly-Simms

SÜPERMODEL MOLLY SİMS; ”DOĞUM SONRASI İNSTAGRAMDAKİ FİT GÖRÜNTÜMÜ KRYOLIPOLİZ TEKNOLOJİSİNE BORÇLUYUM”

 

Kariyerine manken olarak başlayarak Giorgi Armani ve Mango’nun katalog çekimlerinde yer alan ve MTV müzik kanalında ‘beauty and beat’ programını sunurak dikkatleri üzerine çeken, aynı zamanda yönetmenliğini Harald Zwart’ın üstlendiği olağanüstü performansıyla Jean Reno’nun da oynadığı Pembe Panter 2 filminde rol alan  42 yaşındaki Kentuky’li süpermodel Molly Sims, geçtiğimiz aylarda Elle’ye verdiği bir röportajda Hollywood starlarının incelmek konusuna ne kadar önem verdiğini aktarıyor. 2012 yılında ilk bebeğini kucağına alan Sims, aldığı kilo konusunda Amerikan magazin basınının baskısı altında kaldığını ve doğum sonrası aldığı kiloymollysimscoolsculptingu vermek için çok fazla çaba harcayarak ter akıttığını aktardı. Fazla yağlarından kurtulmak ve kilo kontrolünü sağlamak için, diyet ve fitnes programını uygularken, bölgesel alanlarındaki yağlarından kurtulmak için kryolipoliz teknolojisi CoolSculpting’ten yararlandığını ifade ediyor. Yüksek protein diyeti yaparak, haftada dört ya da beş gün ortalama kırk beş dakika bikram (sıcak) yoga ve pilates yaptığını vurguluyor. Doğum sonrası egzersiz planını anlatan Molly Sims, sekiz ile on iki haftalık ciddi bir program uyguladığını, kilosuyla ilgili bir obsesyon yaşamadığını, yalnızca içine giremediği bazı kot pantalonlarını, motivasyonunu artırmak için, ara ara giymeye çalıştığını söylüyor. İnce görünmenin kiloyla ilgili değil de üzerine giydiği kıyafetlerin ne kadar fit durduğuyla alakalı olduğunu, CoolSculpting teknolojisini uygulattığını ve en sonunda bölgesel yağlarından kurtulduğunda yaşadığı mutluluğun çevresindekilerle de paylaşmaktan çekinmediğini belirtiyor. Ve ekliyor; ‘Biliyorum bu kulağa çok çılgın gelebilir ama teknolojinin sunduğu imkanlar sayesinde, FDA onaylı, invasif olmayan yani cerrahi işlem gerektirmeyen, bıçak altına yatmaya gerek kalmadan, uygulamadan hemen sonra gündelik yaşamda istediğini yapabilme özgürlüğü sunan, yağların yok olması prosedürünü deneyimlemek ve sonrasında işe yaradığını fark etmenin verdiği güvenle Coolsculpting benim için teknolojinin sunduğu en büyük nimetlerden biri. Benim gibier için mükemmel bir deneyimdi” diyor.

Bölgesel Zayıflamada Teknoloji Devrimi Coolsculpting

Dünya çapında, pekçok ülkede ses getiren ameliyatsız, cerrahi işlemsiz bölgesel zayıflama teknolojisi Coolsculpting, Deloit firmasının ‘teknoloji hızı 500 ödülü’nde birinci’ seçilmiştir.

Coolsculpting Teknolojisi Nedir?

Bölgesel incelmede kriyolipoliz yöntecscscsmi, (cryolipoliz) yani vücuttaki karın, göbek, bel, yan bölgeler, sırt bölgesi, sütyen çizgisi alanındaki fazlalıklar, iç ve dış bacak, selülit bölgesi, kol altı sarkık alanı, diz ve boyun alanlarında her bir bölgenin kıvrımına göre adapte edilmiş aplikatörleri ile soğuk tekniğini kullanarak, viseral yağlardan kurtulmaişlemidir.

Diyet ve spor yapmanıza rağmen, genetik yapıdan kaynaklı ya da farklı nedenlere bağlı olarak oluşan fazlalıkların ameliyata gerek kalmadan kurtulmak mümkündür. Harvard Medical School eğitmenlerince soğuğun yağ hücrelerini kırma ve vücuttan atılma etkisi üzerine uzun soluklu yapılan araştırmalar sonrasında, microsoft firmasının da ilk kurulduğunda üyesi olduğu dünyanın teknoloji borsası olarak bilinen NewYork elektronik borsası Nasdaq tarafından alınan fon ile üretilen estetik cerrahi işlemsiz bölgesel incelme teknolojisi Coolsculpting, bugün uygulanan yöntemlere göre daha gelişmiş ve farklı bir tekniktir.

Soğuk Teknolojisinin Sırrı

Kişinin vücut yapısına ve incelmek istediği alana göre tek ya da çoklu seanslar yapılabileceğicoolsculptingiletekseans gibi, tek seansta etkisi yüzde yirmi ile yüzde kırk arasında değişiklik göstermektedir.Tıpkı liposuction etkisinin yarattığı sonuç gibi, yağ hücresi sayısını azaltarak, kalıcı sonuçlar sağlamaktadır. Diğer cerrahi işlemsiz bölgesel incelme teknolojilerinden farklı olarak, yağları küçültmez. Yağ küçülmesi aynı alanda tekrar yağ oluşumunu sağlamaktadır. Coolsculpting ise ameliyat olmamasına rağmen yağları kalıcı olarak azaltabilen tek medikal yöntemdir.
Coolsculpting uygulamasının yapılacağı bölge ya da bölgeler ile ilgili muhakkak bir doktor tarafından muayene olmanız ve soğuk lipoliz ile yağ hücrelerini doğal lenf drenaj sistemi ile vücuttan atılma işlemi için yağlanma oranınızın kontrol edilmesi gerekmektedir.

 

coolsculpting

 

 

Comments are closed.