Kozmetik Cerrahi Opsiyonları

kozmetikmedikaluygulamalarBedeninizi ve yüzünüzü aynada gördüğünüzde tatmin olmanız sizi daha mutlu hissettirecektir. Bunun için pek çok kozmetik cerrahi seçeneği mevcuttur. Kendinizi güvende hissettiğiniz fikirlerine ve yaptığı işlemlerin sonucunda kendinizi daha hissedeceğinize inandığnız bir plastik cerrah ile görüşmeniz sizi bu işlemlerin oluşumu esnasında daha rahat hissettirecektir. Korku ve kaygılarınızın giderildiği bir cerrahi işlemin sonucunun daha iyi olacağı aşikardır. Güvendiğiniz doktorunuz ile istediğiniz görüntüye kavuşmak amaçlı görüşme gerçekleştirdiğinizde, doktorunuzun size önerdiği daha doğal ve daha fonksiyonel bir görsel elde edeceğiniz konusunda size önerdiği tavsiyeleri, daha emin şekilde dinleyerek hareket edeceksinizdir. Belki de doktorunuz size, sizin hayalinizdeki görselden daha çok, sizin için daha doğal duracağını düşündüğü bir alternatif sunacaktır. Çünkü tecrübesine inandığınız doktorunuz, yüz anatominize en uygun çözüm ile size gelecektir.
Gelişen teknoloji sayesinde, invasive olmayan ameliyat gerektirmeyen uygulamalar da ameliyatlar kadar başarılı sonuçlar vermektedir. Kendinizi güvende hissetiğiniz doktorunuz, bazı zamanlar ,size cilt bakım uygulamaları veya ürünleri ya da cerrahi olmayan medikal işlemleri tavsiye edebilir. Burada önemli olan, uygulamanın yapılacağı teknolojinin aldığı patent, pek çok klinik vakalar sonucunda kanıtlanabilir güvenirliğinin olması, kişiye uygun olup olmadığının doğru tespit edilmesi, denenmiş ve başarılı sonuçlar elde etmiş olması, medikal ziyaretçinin memnuniyetinin sonuçlarını aktarmasıdır.

Ameliyatsız işlemler ile ilgili yeni opsiyonlar
Yüznüzün daha genç daha tazelenmiş ve daha duru bir görsele kavuşması için boyun germe orta yüz germe üst göz kapağı ve alt göz kapağı estetiği çene estetiği gıbı müdahalaler yardımcı olabilir.

Minimal Invaziv Medikal İşlemler
Kozmetik cerrahiyi de içeren pekçok cerrahi işlem, geleneksel açık cerrahi işlemlerine oranla, invaziv medikal tedaviye dönüş trendi başlamıştır.
Minimal invaziv (minimal cerrahi olmayan) uygulamalar, özel tasarlanmış cerrahi aletler ile yapılan ameliyatlar olarak değerlendirilmektedir. Derin kesi olmadan dokulara en az hasar oluşturarak gerçekleştirilen birkaç küçük delik açarak yapılan majör cerrahi işlemlerden biridir. Minimal invaziv uygulama alternatifleri genellikle daha az ağrı, daha az yara izi ve hasta için daha hızlı iyileşme süreci sağlar. Kalp operasyonlarından medikal kozmetik işlemlere kadar pek çok uygulama günümüz teknolojisinin sağladığı imkanlar sayesinde minimal cerrahi metodlar aracılığı ile yapılmaktadır.
Aslında, operasyon ve daha küçük kesiler yoluyla yapılan tedavi prosedürleri cerrahi tıp standart haline gelmektedir.
Çoğu kozmetik prosedürler lokal veya genel anestezi altında tam donanımlı bir plastik cerrahi ve ekibi kontrolünde ayakta tedavi bazında yapılması önerilmektedir.
İyileşme süreci yapılan işleme göre, değişiklik göstermektedir; ancak genellikle iyileşme zamanı bir veya iki hafta kadar süreçte değişmektedir.

Comments are closed.