Inovatif Vücut Şekillendirme Teknolojisi

CoolSculpting, Harvard Medical School Bilim Adamları tarafından geliştirilen ''cryolipolysis'' teknolojisi sayesinde, vücuttaki yağ hücrelerinin nekroza uğramasını önleyerek, doğal yollar ile vücuttan atılımı sağlar. %20 - %40 bölgesel incelme sağlayan cerrahi işlemsiz soğuk ile zayıflama tekniği yaptığınız diyet ve egzersize rağmen, kurtulamadığınız bölgesel yağlarınız için son derece başarılı bir uygulamadır.

cosmed-coolsculpting

Cryolipolysis teknolojis, kas üstü yağ tabakasını hedef alır. Çevre dokulara zarar vermeyen bir vücut şekillendirme yöntemidir.

Uygulama sırasında ve sonrasında ağrı ve acı hissetmezseniz Uygulamanın ardından 2 ay sonrasında soğuk lipoliz yöntemi ile kristalize olan yağ hücreleri parçalanır ve doğal boşaltım sürecinde vücuttan atılırken uygulama bölgesinde gözle görülür farkı yaşarsınız. Sonuçlar uygulamanın hemen ardından başlar ve en iyi sonuçlar iki ay sonrasında görülür 6 ay boyunca apoptoza uğrayan ölü yağ hücreleri doğal yollardan vücuttan atılmaya devam eder. Yağ hücrelerinin sayısında azalma olacağından formu korumak da bir o kadar kolay olacaktır.

Uygulama alanı geniş kapsamlı olan ''cryolipolysis'' teknolojisi CoolSculpting için ideal kiloya yakın kişinin rahatsız olduğu bölgesel inatçı yağlardan kurtulması hedeflenmelidir. Buna göre Amerika ve Avrupa da T2T (treatment to transformation) yani transformasyon tedavisi olarak adlandırılan bölgesel fazlalık alanları 360 derece belirlenmeli ve programı buna göre uygulamalı.

Abdominal bölge, bel bölgesi, basen, iç ve dış bacak, popo altı, pübik bölge üzeri, sütyen çizgisi bölgesi, çene altı, kollar ve sırt alanları gibi geniş bir alanı kapsar.

Yaş ilerledikçe vücut deformasyonu da başlar. Yaşla doğru orantıda seyir eden beden deformasyonu için cerrahi müdahale ve cerrahi işlemsiz müdahale etmek kararırını muhakkak doğru tekniği kullanan, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden doktorunuzun gözetiminde birlikte karar verilmesi en önemli unsurdur. Her halukarda hiç bir teknolojik yöntem ve alet tek başına mucize değildir. Sağlıklı bir vücuda kavuşmak ve aynadaki yansımanızdan memnun kalmanız için sağlıklı beslenme programını hayatınızın merkezine almanız önerilir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.