Etkisi Kanıtlanmış Teknoloji CoolSculpting

Dünya çapında 60 ülkeden fazlası ameliyatsız bölgesel incelme prosedürü kryolipoliz yani yağ hücrelerini dondurarak kırma uygulamasının başarısından bahsediyor. Teknolojinin vücudumuz için bilim adamlarınca üretilen faydalardan biri de CoolSculpting.
Cerrahi işlemsiz bölgesel zayıflama uygulaması Coolsculpting, Massachusetts General Hastenesi’nde çalışan Harvard Medical School’da kryolipoliz (cryolipolysis) etkisi konusunda çalışmalar yapan ve soğuğun yağ kırma etkisi üzerine yaklaşık 120 sunum, ortalama 30 makale yayınlayan Drs. Manstein ve R. Rox Anderson tarafından üretilmiş FDA onayına sahip bir tekniktir. Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği 2014 raporuna göre, Amerika’da her yıl 1 Milyon’dan fazla kozmetik cerrahi uygulama gerçekleşiyor. Karın bölgesine uygulanan estetik operasyon 110,000; liposuction 220,000. 2013 yılında dünya çapında soğuk ile yağ hücrelerini kırarak nekroza uğramadan apoptoz olarak vücuttan doğal yollar ile atılımını sağlayan CoolSculpting uygulaması 425,000 gerçekleştirildi.
Diyet ve spora rağmen bölgesel yağlanma problemi olan hastalara uygulanan CoolSculpting teknolojisi için doğru kişi olup olmadığınızı öğrenmek amacıyla muhakkak doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

CoolSculpting before&after

 

Comments are closed.