Estetik Cerrahi Öncesi Sonrası Fotoğraflar | Fotoğraf Üzerindendirme | Ameliyat Fiyatlarını Belirleyen Faktörler | İstanbul Dışından Başvuranlar İçin Planlama

Cosmed E-mail

Fotoğraflarınızı Gönderebilirsiniz

Burun Estetiği Ameliyat Fiyatları

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Randevu ve Diğer sorularınız için

cosmed@cosmed-clinic.com

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Öneriler

 

1.    Bazı ilaçlar anesteziyi etkileyebilir ve ameliyat ile ilgili olarak arzu edilmeyen yan etkileri olabilir. Bu nedenle kullandığınız ilaçları cerrahınıza ve anestezistinize mutlaka söyleyiniz. Aspirin kanamaya eğilim arttıran bir ilaç olduğundan ameliyattan iki hafta öncesinden itibaren ve ameliyat sonrası dönemde kullanılmamalıdır.

 

2.    Ameliyat öncesi dönemde grip, nezle, soğuk algınlığı ve başka bir hastalık geçirmiş iseniz cerrahınıza ve anestezistinize belirtiniz.

 

3.    Ameliyattan sonra birkaç saat içinde evinize döneceğinizden ameliyat sonrası size yardımcı olacak ve eve götürecek bir kişinin yanınızda olması gerekmektedir.

 

4.    Ameliyattan önceki gece saçınızı ve yüzünüzü şampuanla yıkayınız. Bıyığı olan erkeklerin bıyıklarını kesmesi ameliyatta cerrahın daha kolay çalışmasını sağlayacaktır.

 

5.    Ameliyat öncesi iyi bir uyku uyumanız ameliyat sonrasını daha iyi geçirmenizi sağlayacaktır.

 

6.    Ameliyat saatinden 7 saat öncesinden itibaren hiçbir şey yemeyiniz ve içmeyiniz. İçmeniz gereken sürekli kullandığınız bir ilaç var ise bir yudum su ile içebilirsiniz.

 

7.    Planlanan ameliyat saatinden 1,5 saat önce hastanede olunuz. Bu süre içerisinde odanıza yerleştirilecek ve laboratuar incelemeleri için kan alınacaktır.

 

8.    Ameliyat günü rahat elbiseler giyiniz. Küpe, kolye gibi takılarınızı çıkartınız. Ojelerinizi siliniz. Eve dönerken otomobilde rahat etmek için yanınıza küçük bir yastık alabilirsiniz. 

 

 

 

Ameliyat sonrası dikkat edilecek konular aşağıda yer almaktadır. Burun Estetiği Videoları

 

Burun estetiği ameliyatı öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler
Erkek hastalarda burun estetiği ameliyatı
Burun estetiği ameliyatı sonrası revizyon gerekir mi?
Burun Estetiği Öncesi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Burun estetiği ameliyatı hasta açısında iyileşme süreci çok kolay olan bir ameliyattır Doç. Dr. Nazım ÇERKEŞ'in ameliyatları sonrası kişi 8-9 gün içinde normal yaşama dönmektedir.
Erkeklerde Burun Estetiği Ameliyatı
Burun tıkanıklığına bağlı horlama şikayeti olanlar için burun estetiği ameliyatı önerilmektedir. Erkeklerde yapılan burun estetiği ameliyatlarının ayrıcalıkları nelerdir?
Revizyon Burun Estetiği Sekonder Rinoplasti Ameliyatı
Burun estetiği, plastik cerrahide en çok hata yapılan ameliyatlardan biridir. Çok deneyimli cerrahlarda revizyon ameliyatı gereksinim oranı %1'ler seviyesindedir

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Öneriler

 

 

1.       Burun estetik ameliyatı sonrası hastalar aynı gün eve dönebilmektedirler. Eve döndükten sonra başınızın altında en az 2 yastık olacak şekilde istirahat ediniz.

 

2.       Burun estetiği ameliyatı sonrası morlukları azaltmak için ilk 48 saatte gözleriniz üzerine aralıklı olarak soğuk kompresler (buz torbaları) uygulayınız. Bu uygulamayı uykuda olduğunuz saatler dışında birkaç dakika uygulama ve birkaç dakika dinlenme şeklinde yapabilirsiniz.

 

3.       Ameliyattan 3-4 saat sonra sulu gıdalar almaya başlayabilirsiniz. Sulu gıdaları rahat tolere ediyor iseniz ameliyattan sonra 6 saatten itibaren kahvaltı gibi hafif yiyecekler yiyebilirsiniz. Ameliyatın ertesi gününden itibaren çok sert yiyecekler dışında her şeyi yiyebilirsiniz.

 

4.       Ameliyat sonrasında gözaltlarındaki hafif morluk ve şişlik ertesi gün artacaktır. Bu şişlik ve morluklar 48 saat sonra maksimum düzeye ulaşacak ve daha sonraki günlerde giderek azalacaktır.

 

5.       Burun estetiği ameliyatı esnasında yaptığımız uzun etkili lokal anesteziklerin etkisiyle hastalar genellikle ameliyat sonrası ağrı hissetmemektedir. Ancak ameliyat günü gecesi ağrı hissetmeye başlarsanız Apranax, Vermidon veya Minoset (Aspirin kesinlikle kullanılmamalıdır) bir ağrı kesici kullanabilirsiniz.

 

6.       Özellikle nefes almanızı düzeltici bir işlem (deviasyon, konka müdahalesi) ile birlikte yapılmış ise ameliyat sonrası ilk 24 saat içinde az miktarda burun kanamaları olması normaldir. Kanamayı azaltmak için başınızı 60 derece yüksekte tutmanız yararlı olacaktır.

 

7.       Bazı ileri deviasyon sorunları olan hastalar dışında burun estetiği yapılan hastalara ameliyat sonrası burun içine tampon uygulamamaktayız. Böylece ameliyattan hemen sonra burnunuzdan nefes almanız mümkün olmaktadır. Ancak ameliyatın ertesi gününden itibaren burun içindeki ödeme bağlı burnunuzdan nefes almanızda azalma olması normaldir.

 

8.       Burun estetiği ameliyatından sonra burun içindeki oluşabilecek kan pıhtılarının ortadan kaldırmak ve nefesini açmak için Sterimar Sprey (deniz suyu) kullanmanız yararlı olacaktır. Bu spreyi istediğiniz sıklıkta (günde 20-30 kez) kullanabilirsiniz. Burun deliklerinde kan pıhtıları oluşmuş ise pamuk uçlu kulak temizleyicisini (q tip) sterimar ile ıslatıp yavaş hareketlerle bu pıhtıları yumuşatarak dökülmelerini sağlayabilirsiniz. Bu işlem daha rahat nefes almanızı sağlayacaktır.

 

9.       Ameliyatın bitiminde burun üzerine yerleştirdiğimiz şekil alabilen plastik kalıp burun üzerinde 6-7 gün kalacaktır. Bu kalıp cerrahınız tarafından çıkartıldıktan sonra burun üzerine 3 ila 5 gün ince bir plaster uygulanacaktır. Bu dönem boyunca kalıp ve plasterleri ıslatmamaya dikkat ediniz. Ancak başınızı geriye atarak saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

 

10.     Ameliyatın ertesi gününden itibaren evden dışarı çıkmanızda bir sakınca yoktur ancak ağır aktivitelerden kaçınmanız gerekir. Spor yapmaya ameliyattan 3 hafta sonra başlayabilirsiniz.

 

11.     Kalıp ve plasterler çıktıktan sonra yüzünüzü sabunla yıkayınız ve burun derinizi sabunlu bezle temizleyiniz. Cilt temizleyiciler kullanılabilir ve makyaj yapabilirsiniz.

 

12.     Ameliyat sonrası ödemlerin çoğunluğu 1 ay içinde kaybolmakla birlikte özellikle burun ucu derisindeki sertlik ve hissizliğin kaybolması 6-8 ayı bulacaktır. Bu süre sonunda nihai sonuç ortaya çıkmakla birlikte bu değişim çok yavaş olduğundan fark edemeyeceksiniz. İlk 2-3 ay içinde bazı günler burnunuzu daha şiş, bazı gün daha şişleri inmiş görmeniz normaldir.

 

13.     Burnunuza özellikle ilk bir ay içinde şiddetli darbeler gelmesinden kaçınınız. Ameliyat sonrası burnunuza gelebilecek küçük darbeler bir sorun oluşturmayacaktır, korkmayınız.

 

14.     Ameliyat sonrası kalıp çıktıktan sonra 4-6 hafta gözlük kullanmayınız. Kontakt lens kullanılmasında sakınca yoktur.

 

15.     Ameliyat sonrası burun deriniz güneş ışınlarına hassas olduğundan 8 hafta güneş ışınlarınızda koruyunuz ve solaryuma girmeyiniz. Ancak tatile gitmeniz durumunda güneş korucu kremler kullanarak güneşlenebilirsiniz. Denize girmenizde bir sakınca yoktur.

 

16.     Çok nadir olmakla birlikte ikinci bir ameliyatla yeni bir düzeltme gerekebilir. Bizim ameliyatlarımızda bu oran %1-2 arasındadır ve genellikle küçük revizyonlar şeklindedir. Bu işlem en erken ilk ameliyattan 6-8 ay sonra yapılabilir. Küçük düzeltmeler lokal anestezi altında Cosmed bünyesinde yapılabilmekte ve sizden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Hastane bünyesinde yapılacak düzeltmelerde ise sadece hastane ücretini ödemeniz gerekecektir.

 

cosmed@cosmed-clinic.com

İletişim Formu

 

Doç Dr Nazım ÇERKEŞ'e yöneltmek istediğiniz sorularınız için formu doldurunuz. Sorularınız aynı gün yanıtlanacaktır.

 

Kadın Erkek

Evet Hayır

Evet Hayır

Burun Estetiği Fotoğraf

Fotoğrafınızı aşağıdaki e-mail adresimize gönderebilirsiniz.

Tam karşıdan ve tam profilden çekilmiş jpeg formatında, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar üzerinde simulasyon çalışması yapılacaktır.

info@cosmed-clinic.com

Burun Estetiği Ameliyatı Videoları

 

Burun Estetiği Rinoplasti Doç. Dr. Nazım ÇERKEŞ

Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Burun estetiğinde Kapalı ve Açık teknik arasındaki farklar

Burun ameliyatı sırasında yapılan estetik girişimler

Burun estetiği sonrası iyileşme süreci, normal hayata dönüş.

 

 

Burun Estetiği Rinoplasti Doç. Dr. Nazım ÇERKEŞ

Kişinin yüzüne yakışacak burun nasıl belirlenir?

Başarılı bir burun ameliyatı için muayene sürecinin önemi

Profil resmi üzerinde yapılan simulasyon çalışması ameliyat sonucunu göstermektedir

 

Burun Estetiği Rinoplasti Doç. Dr. Nazım ÇERKEŞ

Burun estetiği ameliyatı sonrası iyileşme süreci zor mudur?

Ameliyat sonrası hastanede kalmak gerekli midir?

Kalın derili kişilerde ameliyat sonrası iyileşme süreci

 

 

Burun Estetiği Rinoplasti Doç. Dr. Nazım ÇERKEŞ

Burun ameliyatı hangi durumlarda zorunludur

Burun estetiği ameliyat sırasında buruna estetik olarak şekil verilirken nefes alma şikayetleri de tedavi edilmektedir. İki girişim aynı anda yapılmalıdır.

Burun ameliyatı özgüveni arttırmaktadır

 

Burun Estetiği Rinoplasti Doç. Dr. Nazım ÇERKEŞ

Burun estetiği ameliyatı her yaşta yapılır mı?

Burun ameliyatı olabilimesi için burun içi kemik kıkırdak ve deri dokuların gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir.

 

Diğer videolar için tıklayınız.

Cosmed Estetik Plastik Cerrahi Merkezi | Doç. Dr. Nazım ÇERKEŞ

Yeni Sülün Sokak No:17 3. Levent İstanbul | 0 212 283 9181 - 0 212 283 3898

Email cosmed@cosmed-clinic.com

 

Kroki

Site Haritası | Ana Sayfa