Göz Altlarına Işık Dolgusu

Medikal estetik alanında en önemli gelişmelerden biri, hassas göz altı derisine uygun olarak formüle edilmiş özel dolgu maddelerinin kullanılmaya başlanmasıdır. Dünyanın önde gelen dolgu maddesi markalarından Teosyal tarafından geliştirilen Redensity II çok ince yapısı sayesinde göz altı mor halkaların ve göz altındaki çukurlukların giderilmesinde etkin olarak kullanılmaktadır. Uygulama sonrası cilde aydınlanmış, dinlenmiş ve fresh bir görünüm kazandırmaktadır.

Göz çevresi bölgesi ince ve hassas cilt yapısı nedeniyle, yorgunluk stres ve yaşlanma etkilerinin en belirgin olduğu bölgedir.

Kazayağı tabir edilen göz çevresi mimik çizgileri 30’lu yaşlardan sonra belirginleşmeye başlamaktadır. Ayrıca beslenme bozuklukları, uykusuzluk, yorgunluk ve stres nedeniyle göz altlarında koyu renkli halkalar oluşmaktadır. Mor halkalar bazen 20’li yaşlarda bile belirgin olabilmektedir.

Yüzün ve vücudun pekçok bölgesinde dolgunluk sağlamak yada kırışıklıkların belirginliğini gidermek için sıkça kullanılan dolgular,yakın zaman öncesine kadar göz altlarında kullanılmıyordu. Redensity II Gözaltı Işık Dolgusu adı verilen ürün çok ince yapısı sayesinde hassas bölgelerde de uygulama imkanı sağlıyor.

Diğer dolgu maddelerinden farklı olarak Redensity II Gözaltı Işık Dolgusu deri altında değil kemik üzerine yapılmaktadır. Bu sayede ince deri altında bile ürünün kendisi fark edilmeden mor halkaları gizlemekte göz altı çukurluklarını doldurmaktadır.

Göz altına yapılan ışık dolgusu klinik ortamda 15-20 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Uygulama öncesi lokal anestezik krem sürülmekte 10-15 dakika beklendikten sonra enjeksiyon yapılmaktadır.

Uygulamanın etkisi hemen görülmektedir. Çok hassas ciltli kişilerde nadiren hafif morarma görülebilmekle birlikte oluşan morluk 3-4 gün içinde tamamen geçmektedir. Işık dolgusunun etkisi ortalama 6 – 8 ay devam etmektedir.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.