Elmacık Kemikleri ve Çene Ucu Dolguları

Çıkık elmacık kemikleri estetik ve genç bir görünüm için önemli unsurlardan biridir. Elmacık kemikleri doğuştan çökük olabilir yada yaşa bağlı olarak yüzdeki yağ hacminin azalmasıyla belirginliği azalabilir. Bu da yüze hem burun kenarından dudak kenarına inen nasolabial kıvrım adı verilen çizginin daha dikkat çekici olmasına yol açar aynı zamanda yüze daha çökük bir ifade verir.

Enjekte edilebilen dolgu maddeleri ile elmacık kemiklerinin dolgunlaştırılması mümkündür. Bu işlem klinik ortamda anestezi almadan neredeyse yarım saat gibi bir sürede uygulanmaktadır. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri uygulama yapılacak bölgeye ve istenen hacim yoğunluğuna bağlı olarak farklı şekillerde sunulmaktadır. Elmacık kemiklerine dolgunluk vermek için kullanılan dolgu maddeleri daha yoğun kıvamlı olup daha fazla hacim oluşturmaktadır.

Çene ucunun geride olması da profili olumsuz etkilemektedir. Çene ucuna enjekte edilen dolgu maddeleri de ideal profil elde etmek için zahmetsizce uygulanmaktadır.

Dolgu maddeleri işlemi yapılır yapılmaz etkisi görülmekte olup; iyileşme süreci gerektirmemekte kişi aynı gün normal yaşantısına dönebilmektedir. Elde edilen sonuç 1-1,5 yıl kadar devam etmektedir.

Ayrıntılı bilgi için: 0544 374 2012 / info@cosmed-clinic.com

 

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.