Dr. Çerkeş Rhinoplasti İstanbul Workshop / Nisan 2016

web-burun-estetigi-kurs-istanbul-2016

Türkiye, En Çok Estetik Ameliyat Yaptıran Ülkeler Sıralamasında 9. Sırada

İstanbul, estetik cerrahi konusunda tüm dünyanın en önemli merkezlerinden biri konumuna gelmiştir.
Türk insanının, estetik ve güzelliğine önem vermesi,
Toplum olarak gerek burun gerekse vücut yapısı olarak stetik müdahalelere ihtiyaç duyuyor olmamız,
Nüfus bakımından, birkaç Avrupa ülkesinin toplam nüfusundan çok daha kalabalık bir ülke olmamız
Türkiye’yi, dünyada en çok estetik ameliyat yaptıran ülkeler arasında 9. sıraya getiriyor.

Bununla birlikte Anadolu toprakları, tarih boyunca birçok ırkın bir araya geldiği ve çok farklı fiziksel özelliklerin birbiri ile harmanlandığı bir bölge. Örneğin burun yapıları olarak baktığımızda ülkemizde çok farklı özellikte burunlara rastlıyoruz. Karadeniz tipi kemikli, büyük kemerli burunlar, Güneydoğu Anadolu bölgesi’nde kalın derili burunlar, Trakya bölgesinde daha ince derili burunlar… İşte bu fiziksel mozaik, ülkemizde plastik cerrahların çok farklı burunlar üzerinde estetik ameliyatlar yaparak büyük bir bilgi birikimine sahip olmasını sağlıyor.

burun-estetigi-istanbul-dr-nazim-cerkes

Türk Plastik Cerrahtan Tüm Dünyaya Burun Estetiği Eğitimi

Türk cerrahların sahip olduğu deneyim, diğer yandan bilgi birikimi, estetik görüş ve el becerisi ile bir araya geldiğinde, tüm dünyanın en önemli burun estetiği cerrahlarının Türkiye’de olmasını anlayabiliyoruz.

Uluslararası Estetik Plastik Cerrahlar Birliği Başkan Yardımcısı & Avrupa Rinoplasti Derneği Kurucusu ve Başkanı Prof Dr Nazım Çerkeş şöyle söylüyor. “ …2000’lerin başlarından bu yana uluslararası estetik cerrahi kongrelerine davet ediliyorum. Özellikle ABD ve Brezilya’da düzenlenen bazı uluslararası toplantılarda, 30oo’in üzerinde plastik cerrahın katılımıyla gerçekleşiyor. Böylesi büyük organizasyonlara davet edilmek orada kendi geliştirdiğim teknikleri anlattığım konferanslar vermek canlı ameliyatlar gerçekleştirmek kendi adıma elbette mutluluk verici. Bununla birlikte Türkie’yi başarıyla temsil ediyor olmak benim için çok büyük bir gurur…

İstanbul Estetik Cerrahi Alanında Eğitim Üssü Oluyor

Prof Dr Nazım Çerkeş, 2009 yılında ülkemizde Estetik Plastik Cerrahi Derneği Başkanı olduğunda, öncelikle ulusal, hatta bölgesel olarak düzenlenmekte olan İstanbul Estetik Cerrahi Kongresi’ni Avrupa ve Asya ülkelerine yaygınlaştırmıştır. 2016 yılına gelindiğinde ise Haziran ayında düzenlenen kongre, Avrupa’nın en önemli estetik cerrahi toplantılarından biri konumuna gelmiş. International Eurasian Aesthetic Plastic Surgery Course, her yıl alanında tüm dünyada en başarılı uzmanların konferanslar verdiği ameliyatlar gerçekleştirdiği büyük bir organizasyon olmuştur.

Prof. Dr. Nazım Çerkeş’in Türkiye adına düzenlediği kongre ve kurs organizasyonlarının yanısıra, sadece Dr. Nazım Çerkeş’in ameliyatlarını izlemek için plastik cerrahlar İstanbul’a geliyorlar. Dr. Çerkeş, bireysel kurslar düzenlemek fikrinin nasıl oluştuğunu şöyle anlatıyor:

…Özellikle son birkaç yıldır katıldığım uluslararası toplantılarda verdiğim konferansları izleyen plastik cerrahlar, bana bireysel olarak email yoluyla başvuruyor ve İstanbul’a kliniğime gelerek uyguladığım teknikleri yakından görmek istediklerini söylüyorlardı. Zaman içinde bu talepler yoğunlaşınca artık daha organize şekilde düzenlemeye verdim. Bugüne kadar tam sayısını bilmemekle birlikte sanıyorum 300’ün üzerinde bireysel katılım olmuştur. Şimdi bu yılda 2 veya 3 kez böyle bir kurs düzenliyorum…. 

16 Ülkeden 61 Katılımcı İle Dr. Çerkeş İstanbul Rinoplasti Workshop 28 Nisan’da başlıyor

Brezilya’dan Hindistan’a Japonya’dan Kanada’ya 16 ülkeden 32 yabancı ve Türkiye’den de 29 plastik cerrahın izleyeceği Dr. Çerkeş’in Rinoplasti Kursu 28 Nisan Perşembe günü başlıyor. Katılımcılar 3 gün içinde Dr. Çerkeş’in yapacağı 8 burun ameliyatını izleyecekler. Son gün 1 Mayıs’ta ise teorik eğitim alacaklar.

Katılımcılar ameliyathane ortamında Dr. Çerkeş’in gerçekleştirdiği ameliyatları hastanenin konferans salonunda dev ekranda izliyorlar. Son gün ise hem teorik eğitim hem de yapılan ameliyatlarla ilgili soru cevap değerlendirme yapılıyor.

 

 

Comments are closed.