Bakış Estetiği Nedir?

Göz çevresi estetiğinde sağlıklı ve doğal sonuçlara ulaşmak için, göz ve göz çevresi estetiği tedavileriyle daha genç ve dinç goz-kapagigörünebilmek mümkündür.
Bu tip tedaviler ile üst göz kapağı sarkıklığı ve düşüklüklerinden, alt göz kapağı torbalarından tıbbın imkanları ile kurtulabilmek imkanlıdır. Bu tür bir tedavi kararı alındığında gözün anatomisine hakim, kozmetik cerrahi ilkelerini bilen konusunda uzman ve akademik kariyeri yüksek plastik cerrahi ile iletişime geçmeniz size en doğru çözümle gelineceğinin garantisidir. Göz kapaklarının işlevselliğinin korunabilmesi, oluşabilecek komplikasyonlar
sonucu istenmeyen görüntülere engel olunabilmesi için güvendiğiniz bir plastik cerrah ile görüşmeniz oldukça önemlidir.

Göz çevresinde yaşam koşullarına ve yaşa bağlı olarak pek çok sorun ile karşılaşılabilir.

Yaşın ilerlemesi ile göz çevresindeki kas ve deri dokusu yerçekimi nedeniyle sarkmaktadır. Bu durum göz etrafındaki yağ dokusunun fıtıklaşmasına ve gözün önündeki, yağı tutan sağlam yapının gevşemesine neden olmaktadır. Yeni teknikler ve teknolojiler sayesinde, yüzü eski canlılığına kavuşturmak için işin uzmanlarınca görüşmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Göz çevresine, göz kapağına ve gözaltı torbalarına uygulanan estetikle gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarabilmeniz olanaklıdır. Göz kapağı estetiği, üst kapak düşüklüğü ameliyatları, göz çevresi botoksu ve göz kapağı şekil bozuklukları en sık uygulanan estetik işlemleri başında yer almaktadır. Kapak düşüklükleri doğuştan da yaşlılıktan da kaynaklı olabilmektedir. Göz kapağını kaldıran kas tamir edilebilir, doğuştan veya yaşa bağlı olarak göz kapaklarında gelişen içe ya da dışa dönme, kirpik bozuklukları gibi rahatsızlıkların tedavileri yapılmaktadır. Kazayağı bölgesi, burun kökü, alın çizgileri kırışıklık tedavisi, kaş kaldırma ve şekillendirme de uygulanabilmektedir. Kullanılacak malzemelerin kalitesinin önemini vurgulayan Prof. Dr. Nazım Çerkeş, ortalama 15 dakikalık botoks uygulaması ile çözüme ulaşılabileceğini ifade etmektedir. Gözaltı torbaları ve üst göz kapağındaki, hatta kaştaki sarkmalar ise göz kapağı ve kaş estetiği de bu yöntemle zamana karşı koymanıza yardımcı olacaktır Önemli olan fonksiyonel doğal ve estetik görünüm kazanmaktır. Göz kapağını açıp kapayan kas; yağ dokuları, gözyaşı bezi, cilt ve destek dokularından oluşan göz kapağı vücuttaki diğer dokulardan farklı ve daha hassas olduğu için göz estetiği ameliyatlarında genel göz sağlığını bozmadan dikkatli ve hassasiyet göstererek çalışılmalıdır. Kazayağı bölgesi, burun kökü, alın çizgileri, kırışıklık tedavisi, kaş kaldırma ve şekillendirmede etkili olan göz çevresi botoksu; gözaltı torbaları ve üst göz kapağındaki estetik sorunlar için göz kapağı estetiği olumlu bir çözümdür.

Comments are closed.