40’lı Yaşlarda Estetik Uygulamalar

Ortalama ömür süresinin giderek yükseldiği günümüzde, 40’lı yaşlar artık “orta genç yaş” olarak adlandırılmaktadır. 40 yaşına yaklaştığınızda orta yaşların tam da ortasında olmanın sizi rahatsız etmediğini söylemek pek de gerçekçi sayılmaz. 40 yaş öyle bir yaştır ki, hayatta gençken hayalini kurduğu eş, iş hayatı veya her neyse artık ulaşmış gibidir. Her ne kadar, memnun olduğunuz bir hayatınız olsa da, sahip olduğunuz şeyler her zaman hayal ettiğiniz gibi olmayabilir. 18’inizde kurduğunuz gelecek planlarınız ile 40’ınızda yaşadığınız yaşamın farklı olma ihtimali oldukça yüksektir. Ama yine de esas hüsran, kendi hayatınızı başkalarının hayatıyla kıyaslamaya başladığınız zaman ortaya çıkar.  40’lı yaşlarınıza yaklaşırken 30’larınıza dönseniz birçok şeyi farklı yapacağınızı düşünürsünüz. Ancak burada bilmeniz gereken, geçmişte yaşadığınız zorlukların ve yaptığınız hataların tecrübeye dönüşerek şu anda olduğunuz kişi olmanıza yardım ediyor olmasıdır.
Genç kalmak ve genç yaşamak, her yaştan her insanın istediği en arzu edilir duygulardan biridir. Tecrübenin size kattığı değerlerin cildinizden fark ediliyor olmasının, oldukça gurur veren bir yanı olmasına rağmen, zamana meydan okuyan, enerjisi yüksek, öğrenmeye odaklı, pozitif insanlar genellikle var oldukları görünümden daha genç bir ruha sahip olduklarından ötürü aynada da ruhunun yansımasını görmek isteyebilir. Bu noktada bilimin teknolojiyle birleştiği alanlardan faydalanmak, kendinize; cildinize, yüzünüze ve vücudunuza uygulanacak küçük dokunuşlar hediye etmeniz sizi aynadaki görüntünüzden daha çok tatmin ederek daha iyi hissettirecektir.
Pek çok araştırma aynaya bakıldığında da yılların izlerini görmeye başlanılan 40’lı yaşlara gelen kadın ve erkeklerin, estetik yöntemlere daha fazla başvurduğunu göstermektedir. Ciltteki kırışıklıkları, boyundaki çizgilenmeler, gözaltı torbaları, göz kapaklarındaki düşüklük, alın çevresinde derinleşen çizgiler, karın ve belde yağlanmalar, kol ve kol altı sarkmaları, sıkılaşma ihtiyacı olan bir karın, gülümseme çizgilerinin derinleşmesi, cildin gevşeyip sarkması, rahatsızlık verir. İhtiyaç kaynağına göre ameliyatlı veya ameliyatsız estetik yaptırmak, kişinin ömür boyu hangi yaşta olursa olsun kendisine yatırım yapması anlamına gelir.
Tüm bu verilerin ışığında bakacak olursak, 40’lı yaşlar kadınların en güzel yaşlarıdır. En önemlisi doğalı bulabilmek, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmektir.
Üst Göz Kapağı Estetiği 
Göz ve çevresindeki olası sorunlar, sadece bir noktanın düzeltilmesiyle değil, oluşan tüm yıpranma ve sorunların giderilmesi şeklinde yapılmalıdır. Bu nedenle göz kapağı estetiği uygulamasına bir bütün olarak bakmak gerekmektedir. Üst göz kapağı lokal anestezi altında yapılabilen ortalama 45 dakikalık bir operasyondur. Kirpiğin 6 – 7 mm. üzerindeki kıvrım içinde kalacak biçimde yapılan kesi ile göz kapaklarındaki fazla deri çıkarılmaktadır. Eğer kişinin ihtiyacı varsa fıtıklaşmış torbaların düzeltilme uygulaması da yapılmaktadır.
Alt Göz Kapağı Estetiği
Alt göz kapağı deformasyonu, göz altlarında çukurluk koyu renkli halkalar ve gözaltı derisinde torbalanma şeklinde görülmektedir. Göz küresini koruyan yağ yastıkçıklarının fıtıklaşması neticesinde görülen göz altı torbaları, elmacık kemiği üzerinde orta yüz yağ yastıkçılarının sarkması ile daha belirgin hale gelmektedir.
Yüz Germe ve Boyun Germe
Yüz germe ameliyatı genellikle göz kapağı estetiği endoskopik yüz gençleştirme ve yağ enjeksiyonu operasyonları ile kombine edilmektedir. Bir yüz gençleştirme ameliyatı planlanırken plastik cerrah mevcut problemleri ve yapılacak işlemleri hasta ile detaylı olarak tartışmalıdır. Çünkü yaşlanmaya bağlı ciltteki etkiler kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.
Yağ Enjeksiyonu
Karın ve bel bölgelerinden alınan yağlar yüz bölgesinde kırışıklıkların giderilmesi göz altlarına ve yüzün diğer kısımlarında çökük bölgelerin doldurulması ve dudaklara dolgunluk verilmesi için kullanılmaktadır.
Silikon Protezler Yerine Vücuda Yağ Enjeksiyonu Uygulamaları
Yağ enjeksiyonu uygulaması genellikle yüz bölgesine uygulanmak ile beraber uygun adayşarda vücut bölgelerinde de dolgunluk sağlamak için yağ enjeksiyonu yapılır. Büyük bir hacim gerektirmeyen az miktarda büyütme işlemi yapılacak, meme büyütme, ince baldırların dolgunlaştırılması, popo bölgesine dolgunluk verilmesi işlemlerinde silikon protezler yerine yağ enjeksiyonu tercih edilebilinir.

 

Comments are closed.